bar

Firmamız sanayi sektöründe üretime 1966 yılında ŞENEL markasıyla mobilya boy menteşesi üretimi ile başlamıştır. Hammadde ihtiyaçlarının çeşitlenmesi neticesinde metal sektöründe üretim yapmak üzere ikinci bir firma olarak 1984 yılında ŞENSAC şirketinin temelleri atılmıştır.

2013 yılında şirketler birleştirilerek tüm ürünlerin üretimi ŞENSAC firması çatısı altında toplanmıştır. Firmamız, Kocaeli - Gebze'de 16.500m2 kapalı alandaki modern bir tesiste ISO 9001:2008 Kalite Sistemi içinde ileri teknoloji ile üretimini sürdürmektedir.

Şirketimiz otomotiv yan sanayi, beyaz eşya yan sanayi, mobilya metal aksesuarları sanayi , pvc kapı ve pencere sistemlerinin destek profilleri, kapı ve pencere sistemlerinin kilit mekanizmaları,dekorasyon profilleri, metal boru ve profil, ambalaj çemberi, perfore sac, inşaat metal bağlantı elemanları vs. gibi üretim yapan sektörlere hammadde üretmektedir.

Özellikle hassas dilinmiş rulo sac , özel ebatlarda üretilmiş levha sac, sac haddeleme ve filmaşinden soğuk olarak haddelenmiş lama üretiminde kalite arayan sanayicilere hizmet etmekteyiz.

Filmaşinden ezilerek çoklu sarım rulo halinde üretilen çelik lamalar, ülkemizin lokomotif sektörlerinden inşaat sektöründe kullanılan kapı ve pencere aksesuarı olan ispanyolet ana hammaddesi olarak kullanılmaktadır.

İstenilmesi halinde haddelenmiş sac veya lama malzemeler, çan tipi fırınlarda ısıl işlem yapılarak istenilen sertlikte ve kalitede üretilebilmektedir.

Halen üretimi ŞENEL Boy Menteşe markasıyla devam eden mobilya boy menteşesi, yıllık 6.000.000 metre kapasite ile Türkiye'nin en büyük entegre tesisidir. Ürünlerimiz özellikle yurtdışı pazarda marka olarak bilinmektedir.

Firmamız, taleplere hızlı teslimat konusunda özen göstererek müşterilerine stok maliyetleri konusunda da yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Depolama hizmetimizde malzeme giriş ve çıkışları stok kontrol sistemi ile takip edilmektedir. Ürünlerle ilgili güncel stok durumu her zaman müşterilerimize rapor halinde sunulmaktadır.

Firmamız ürün kalitesini yükseltmek için teknolojik yenilikleri takip ederek yatırımlarını sürdürmektedir. Hedefimiz kaliteden ödün vermeden üretim kapasitesini yükseltmek ve sektördeki liderliğimizi sürdürmektir.

bar3
Tavşanlı Köyü Kömürcüoğlu Caddesi No: 23 Gebze-Kocaeli-Türkiye
Telefon : 0 262 724 96 00 Pbx - Fax : 0 262 724 96 09
logo logo logo